Bize Yazın
Ressamlar / KAZIM SÖZAK
KAZIM SÖZAK
Kazım SÖZAK ( 1976 Ankara )
İlk ve orta eğitimini Ankara’da tamamlayıp,
 
2001 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Safranbolu MYO Geleneksel El Sanatları (Restorasyon ) bölümünden mezun oldu.
 
Hemen ardından Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Bölümüne başladı.
 
2006 yılında, mezuniyetinin ardından Gazi Üniversitesi E.B Enstitüsü Seramik Eğitimi Yüksek Lisans programına başladı.
 
2004 2010 yılları arasında T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünce yürütülen Selçuklu eserleri yoğunlukta olmak üzere restorasyon çalışmalarında bulundu.
 
Şu anda Hacettepe Üniversitesi / Öğretim Görevliliği yanı sıra Ankara Hacettepe’deki kişisel atölyesinde Resim,  Sanat Eğitimi ve Vakıf Eserleri Restorasyon çalışmalarını sürdürmektedir. 
 
Katıldığı Sergiler:  

Çok sayıda karma sergilere katılımı dışında ilk solo sergisini Şubat 2014 Cezayir Apartmanı Galatasaray İstanbul’da gerçekleştirmiştir 

Ödüller:  

III. Geleneksel Peker Sanat Ödülleri – Sergileme Ödülü
 
Çabam; resmimi gerçeğin kaba ve sığlaştırıcı etkisi; ‘’ perspektif yanılma ‘’ üzerine kurmadan yüzeyde yaratılan katmanlarda derinlik hissine ulaşmaktır.

Resmim; kendi kavrayış ve iç gerekliliğimden doğduğu için gövdesiz olamaz ya da dışarıdan yönetilemez ve doğrudandır. Bana göre eksik, yanlış ya da tam ve doğrudur. Esasen algı yaratımında, tüm fazlalıklardan kurtulmayı ve bizzat söylemeyi hedeflediğim ‘’özü ‘’ sadelikle rafineleşmeye  vardırmak olacak.
 
© 2016 NewAge Collection. Tüm hakları saklıdır.