Bize Yazın
Ressamlar / UTKU ÖKSÜZ
UTKU ÖKSÜZ
Resimlerinizde vermek istediğiniz mesaj ve ne gibi konuları işlemektesiniz?
 
Resimlerimde  kaosun bir yokluk ya da eksik olarak değil. Dünya da yeni olan her şeyin kaynağı olarak gören bir bakış açısını işliyorum. İnsanın ve düşüncenin evren karşısında bu imkansız düzen ve egemenlik arayışında olup felsefe tarihinin yer ve mekan konusunda içine düştüğü bu trajik çıkmazı hatta içinden çıkamadığımız, bilemediğimiz, görünür kılamadığımız belirsizlik karşısında özne, akıl, sanat ve felsefeden yararlanarak konularımı irdeleyip yeniden biçimlendiriyorum.
 
Aristoteles inde dediği gibi bir şeyin sanat olabilmesi için derin düşünmenin duygusal açıdan ikna etmesi gerektiğini savunuyordu. Günümüzde ise derin düşünmek için zamanın olmadığı ve zamanın değerli olduğu dönemde duygusal açıdan ikna edici ve tatminkar olmanın imkanları yok olup sınırlandırılmıştır. Her şeyin bu kadar hızlı geliştiği ve tükettiğimiz dünyada  sanatın bizlerle iç içe olduğuna inanıyorum. 
 
Utku ÖKSÜZ kimdir?
 
1991 Yılında Ordu’da doğdum. Ordu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi eğitimimi tamamladıktan sonra Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Prof. Lale ATINKURT ve Öğr. Gör. Murat ATEŞLİ atölyelerinden mezun oldum. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Bileşik Sanatlar Ana Sanat Dalı  Yüksek Lisans öğrencisiyim.
 
Yarışmalardan aldığınız ödüller nedir?
 
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi G.SF 10.Geleneksel Resim yarışması sergileme (2013).
Geleneksel Peker Sanat Ödülleri sergileme (2014)
11. SAKÜDER Geleneksel Resim yarışması sergileme (2016) 
 
© 2016 NewAge Collection. Tüm hakları saklıdır.