Bize Yazın
SSS

New Age Collection’a kimler katılabilir?

Görsel Sanatlar ve Görsel Sanat Eğitim bölümleri lisans/Y.Lisans/Doktora öğrencisi veya mezununu 35 yaşını geçmemiş tüm ressamlar katılabilir.

Seçim nasıl yapılmaktadır?

Başvurular öğretim üyesi, resim sanatçısı, sanat tarihçisi, galerici, yazar ve galericilerden oluşturulan bir seçici kurulda değerlendirilmektedir. Seçici kurul değerlendirmesini yaparken seçilecek kişinin özellikleri yanında desteklenmesi gereken optimum genç ressam sayısı ve www.newacollection.com web sayfasının kapasitesini de dikkate almaktadır.

New Age Collection’da yer almak her hangi bir yükümlülük getirmekte midir?

Başvuruyla genç sanatçının NewA Collection hareketine karşı her hangi bir maddi sorumluluğu doğmamaktadır. Bu hareketin temel amacı desteklenmesinde yarar olan gençleri sanatseverlere tanıtmak ve onlar için sergiler düzenleyerek satış kabiliyetlerini artırmaktır.  NewA Collection bu destek için genç ressamdan  herhangi bir talepte bulunmamaktadır.

Genç ressam NewA Collection’dan ayrılmak isterse yaptırımı var mı?

Bu hareket gönüllülük esasıyla çalışmakta ve genç ressamları yükümlülük altına sokmamaktadır. Genç ressam NewA Collection hareketinden istediği zaman ayrılabilir.   NewA Collection aracılığıyla genç ressama sağlanan sergi imkanı için gerekli olabilecek galeri-sanatçı sözleşmesine  NewA collection taraf olmadığı için  sorumluluk Sanatçı-Galerici iş ilişkisine tabidir.

Genç ressamın NewA Collection’a katılması halinde ne gibi avantaj ve desteklere sahip olacaktır?

Yeni Nesil gençler hareketinin temel amacı; seçici kurulca belirlenmiş,   tanıtım sıkıntısı çeken  yetenekli genç ressamları sanatseverlere tanıtmak , yurt içi ve dışında uygun zaman ve mekanlarda sergi açmaları ve  çalıştaylara katılmalarını sağlayarak sanatsever ve tecrübeli sanatçılarla  buluşmalarına ortam hazırlamaktır. Yeni Nesil gençler hareketi sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimi ile gençleri Uluslararası platforma yönlendirme ve yön göstermeye çalışacaktır. 

© 2016 NewAge Collection. Tüm hakları saklıdır. Design By Web Tasarım | Seo